Az oldalon cookie-kat használunk a jobb felhasználói élmény biztosítása miatt, engedélyezéséhez kattintson az "Elfogadom" gombra.

Szerszámtárolás kreatívan!

A szerszámtárolás kapcsán kevés kérdéssel találkoztam, mégis érdemes ezt a témát is alaposabban körbe járni és különböző megoldásokat megismerni, hiszen a rendelkezésre álló helyet a legjobban ki kell használni, mindezt úgy, hogy közben kerti eszközeink megfelelő helyen várják, míg munkára fogjuk őket. A tárolás során ezeken túl mindig tartsuk szem előtt a biztonságot, ezzel elejét vehetjük sok bajnak és bosszúságnak!

Ültető pad és asztal

Ez egy olyan „eszköz” pontosabban inkább felület, ami megkönnyítő minden kertész munkáját, hiszen a földkeveréket, az ültetőtálcákat és növényeket az ültetés idejére egy helyre tudjuk tenni, ráadásul kényelmes magasságban végezhetjük a munkát.

Hogy jön ez a tároláshoz? Egyszerű! Ha fal elé helyeztük az ültető „állomást”, akkor a kisebb szerszámokat, ültetőfát, metszőollókat e fölé felakaszthatjuk, míg az aljába polcot kialakítva helyet kaphatnak a cserepek, öntöző kannák is. Ha van elég helyünk mellé szintén a falra rögzíthetjük a szerszámainkat is.

Az ültető pad megkönnyíti a munkát és tárolóként sem utolsó!

A láncfűrészről, ágváróról és azok használatáról ebben a cikkemben olvashat!

Szabad falfelületek és ajtók

Ha nem sok szerszámunk van, vagy vannak olyanok melyeket ritkán használunk, akkor helytakarékos megoldás lehet, ha szerszámtároló, fatároló ajtajára erősített kampókat, szerszámtároló akasztókat szerelünk fel. Fontos, hogy ha ezt a megoldást választjuk, akkor a kerthez kellő közelségben legyenek, tehát könnyen elő tudjuk venni eszközeinket!

Az ajtóra helyezett tárolók helytakarékos megoldást jelentenek!

A tavaszi munkák része a szerszámok tisztítása is, de számos más munka is akad ekkor. Ezekről itt olvashat!

Természetesen nem csupán az ajtón, hanem falra szerelt tárolókkal is könnyen kivitelezhető a tárolás. Ebben az esetben a kisebb szerszámokat könnyen elérhető magasságba helyezzük, legkönnyebb, ha felakasztjuk. Az, hogy mire, már fantázia kérdése, hiszen szögtől, csavartól kezdve a régi gereblye felhasználásáig minden szóba jöhet, itt igazán elengedhetjük a fantáziánkat.

A régi dolgok újra gondolását és az újrahasznosítást is érdemes bevetni a tárolók készítése során!

Nem csak tároláskor ültetéskor is használjuk ki a helyet! Így kis helyen rengeteg növényt nevelhetünk sikerrel!

A nagyobb méretű, nyeles szerszámokat is tárolhatjuk a falon, ha megfelelő támasztékot biztosítunk, hiszen itt fontos, hogy ne dőljenek el, ne gabalyodjanak egymásba eszközeink. Erre jó megoldás lehet, ha PVC csőből készítünk nekik tartót, melyet a falra csavarozunk, olcsó és gyors megoldás, mely könnyen átláthatóvá teszi a tárolást.

A fali tárolók átláthatóvá teszik a tárolást!

Nem tárolás mégis fontos, ha van kutunk: hogyan válasszunk szivattyút? Olvassa el cikkem a témában!

Sokszínű álló tárolók

A szabad falfelület nem áll mindig rendelkezésre, viszont a sarokba beállított szerszámok egymás hegyén-hátán nem feltétlenül teszik praktikussá a kiválasztást, a szerszámok kivételét. Ilyenkor érdemes elgondolkodni egy álló tároló készítésén, mely így teljesen méretre szabható. Az álló tárolók esetében mindig legyen megfelelően kiegyensúlyozott talprész, így elkerülhető, hogy az a szerszámok súlyától felboruljon, valamint érdemes több részre osztani, így könnyebb lesz kivenni és később a helyére tenni a szerszámokat.

A szabadban is használt tárolókat mindig kezeljük le, ezzel is növelve tartósságukat!

Tekintse meg kertészetem házikerti kínálatát ide kattintva!

Ezt a tárolót megfűszerezhetjük azzal, ha kereket szerelünk rá, így egy mozgó szerszámállomásunk lehet, ezt akár kisebb méretben is elkészíthetjük, hogy csak az aktuálisan használt szerszámokat egy fordulóval tudjuk a munka helyére vinni. Erre lehet jó megoldás, a képen is látható hordós tároló, hiszen így könnyen egyik helyről a másikra vihetjük eszközeinket.

Meghökkentő forma, mégis praktikus megoldás, ha több szerszámmal dolgozunk!

A locsoló tömlő és a kreatív tárolás

A tömlő tárolása nem mindig egyszerű feladat, hiszen rövid idő alatt kusza csomóvá tud válni, így mindenképpen érdemes feltekerni. Ha rövidebb tömlővel van dolgunk a képen látható megoldás is működhet, bár eltér a megszokottól, azonban a vödör magassága miatt nem fog letekeredni a slag, míg átmérője miatt használat után könnyen átdobhatjuk rajta a tömlőt.

Rövidebb tömlő esetén könnyen találhatunk kreatív tárolási módot!

Az esővizes öntözésről ebben a cikkemben olvashat többet!

Ebben a cikkemben néhány kreatív, akár saját kezűleg is elkészíthető tárolási módszerrel ismerkedtünk, természetesen, ez a cikk csak ötletindító volt, hiszen a számunkra leginkább átlátható és praktikus megoldást idő mire megtaláljuk.

Ha érdeklik más kertészeti témák, további bejegyzéseimet itt találja!

Amennyiben Önt is meggyőzték a fent felsorolt tények, kérem, nyomjon egy Tetszik-et és ossza meg ismerőseivel, barátaival!

Fotók forrása: ITT, ITT, ITT, ITT