növényvédelem
A leander betegségei
Még a legféltőbb gondoskodás ellenére is megjelenhetnek károsítók a leanderen. Szerencsénkre a leander rovar kártevőivel viszonylag könnyű felvenni a kesztyűt. Azonban sajnos közel sem ennyire egyszerű védekezni a leander megbetegítő kórokozókkal szemben. Olvassa végig cikkemet, hogy miként lehet a leandert egészségesen tartani, vagy a már megbetegedett egyedet kezelni. Kattintson cikkemre.
A körte károsítói és növényvédelme
A hazánkban igen régi múltra visszatekintő és nagy népszerűségnek örvendő gyümölcsfaja a körte. Sok fajtáját ismerjük és szeretjük, de vajon ugyanilyen jól ismerjük a károsítóit is? Cikkemből megismerheti őket!
Málna károsítói és az ellenük való védekezési stratégia
Mit érdemes tudni a moníliás betegségről?
A moníliás betegség vagy röviden csak moníliának nevezett kórokozó gomba leginkább a csonthéjas kultúrákban, mint cseresznye, meggy, szilva, őszibarack, kajszi vagy mandula okoz nagy pusztítást, de az alma és körte fajok termésminőségét is képes tönkre tenni vagy a termés mennyiségét csökkenteni. Az almatermésűek moníliás gyümölcsrothadásáért első sorban a Monilinia fructigena a felelős, míg a csonthéjas gyümölcsfajok moníliás betegségét a Monilinia laxa okozza.
A kivi károsítói és az ellenük való védekezés lehetőségei
A kivi az utóbbi évek egyik nagyon kedvelt gyümölcstermő növénye lett, amely dísznövényként is szépen mutat. Magyarország legtöbb területén biztonságosan nevelhető. Viszont ahhoz, hogy évről évre leszüretelhessük az ínycsiklandó növényeket, érdemes többet tudnunk a növényvédelméről is. Ebben a cikkemben ebben nyújtok segítséget. Tartson velem!
A japán kecskerágó károsítói és az ellenük való védekezés lehetőségei
A japán kecskerágó (Euonymus japonicus) egy igen kedvelt dísznövény. Sűrű lombja, fényes levelei, aranyos kis termései minden évszakban újdonságot kínálnak és pompás látványt nyújtanak, emiatt egy igen szerethető lomblevelű örökzöld. Ám legnagyobb sajnálatunkra őt is megtalálja pár kártevő és kórokozó. ismerkedjünk meg most velük azért, hogy szükség esetén megvédhessük növényünket.
A szeder károsítói és növényvédelme
A szedret viszonylag kevés betegség támadja meg, de az ültetvényben nem ritka az előfordulásuk. Az állományban előforduló betegségek hasonlóak a málna betegségeihez. Gombabetegségek közül a legjelentősebb a botritisz, mikoszferellás levélfoltosság és a szederrozsda. Kártevőinek megjelenése nem igazán jelentős, leggyakrabban levéltetvekkel, kis málnabogárral, szedergubacsatkával és talajlakó kártevőkkel találkozhatunk.
A szelídgesztenye betegségei és növényvédelmi stratégiája
A szelídgesztenye termesztése évezredek óta zajlik. Több kórokozója és kártevője is ismert, melyeket szeretnék Önnel a cikkemben megosztani!
Paradicsom kártevői és az ellenük való védekezés lehetőségei
Tavaly körülbelül ilyenkor készült el a paradicsom kórokozóiról szóló cikkem, amit ide kattintva tudnak elérni. Viszont adós maradtam a paradicsom kártevőivel. Ezen hiányosságom most szeretném pótolni! A paradicsom növényvédelmével kapcsolatban elengedhetetlen említést tenni a kártevőkről, mert akad közöttük néhány olyan szervezet, ami a védekezés gerincét képezhetik. Az alábbiakban szeretném bemutatni a paradicsomnak a legfontosabb kártevőit.
Az áfonya kórokozói és az ellenük való védekezés lehetőségei
A fekete áfonya, vagy tudományos néven Vaccinum corymbosum egy a hangafélék (Ericaceae) családjába tartozó közkedvelt gyümölcstermő növény. Bár ismertebb a fekete áfonya, azonban nem szabad említés nélkül hagyni közeli rokonát, a vörös áfonyát sem, aminek tudományos neve Vaccinum vitis idea.