Az oldalon cookie-kat használunk a jobb felhasználói élmény biztosítása miatt, engedélyezéséhez kattintson az "Elfogadom" gombra.

Platycodon grandiflorus 'Astra White' – Léggömbvirág

1.090 Ft
Kiszerelés
9*9 es

(ejtsd: platikodon grandiflórusz)

Kiszerelés: 9x9 cm-es cserépben
Közeg: tőzegtartalmú, tápdús földkeverék
Egész évben ültethető!

Talajtakarás és gyönyörű virágágyás kialakításához ebből a növényből: - tövet ültessen négyzetméterenként.


A Platycodon grandiflorus ‘Astra White’ léggömbvirág hófehér, csillag alakú virágaival és kompakt növekedésével elegáns választás napos évelőágyásokba.

Védett tartalom

Hasznos tudnivalók

A Platycodon grandiflorus 'Astra White' – Léggömbvirág főbb jellemzői:
 

Megjelenés: A Platycodon grandiflorus ‘Astra White’ alacsony–középmagas termetű, tömött, bokros habitusú évelő növény. Szárai erősek, jól tartják a virágokat, levelei tojásdad–lándzsás formájúak, kissé viaszos felületűek, középzöld színűek. A bimbók felfújt, „léggömb” formája már virágzás előtt is különleges díszértéket ad a növénynek.

Virágzás: Júniustól augusztusig nyílnak nagy méretű, tiszta fehér, ötágú csillag formájú virágai. A látványos bimbók lassan nyílnak ki, így a növény hosszú ideig dekoratív marad. Virágai jól érvényesülnek vegyes évelőágyásokban, és vágott virágként is felhasználhatók.

Fényigény: Napos vagy félárnyékos fekvésben fejlődik a legszebben. Teljes napsütésben virágzása bőségesebb, félárnyékban kissé megnyúltabb lehet.

Vízigény: Közepes vízigényű növény. Az egyenletes vízellátást kedveli, de a rövidebb szárazabb időszakokat is jól tűri. A pangó vizet kerülni kell.

Talajigény: Jó vízelvezetésű, laza szerkezetű, közepesen tápanyagban gazdag talajban érzi magát a legjobban. Mélyre hatoló gyökérzete miatt az átültetést kevésbé kedveli.

Gondozási igény: Igénytelen, könnyen nevelhető évelő. Tavasszal viszonylag későn hajt ki, ezért érdemes a helyét megjelölni. Az elnyílt virágok eltávolítása esztétikai okból javasolt, de nem feltétlenül szükséges.

Felhasználási terület: Kiváló választás vegyes évelőágyásokba, szegélyekbe, sziklakertekbe és modern kertekbe. Kompakt mérete miatt kisebb kertekben és edényes beültetésekben is jól használható.

Társítás: Szépen társítható díszfüvekkel, alacsony zsályákkal, harangvirágokkal vagy más finom habitusú évelőkkel. Fehér virágai különösen jól érvényesülnek kék, lila vagy rózsaszín virágú növények mellett.


Fontos tudnivalók
Kifejlett magasság: 25–35 cm
Ültetési tőtáv: 25–30 cm
Virágzási idő: Június – Augusztus
Méhlegelő: Igen
Fényigény: Közepes–nagy
Vízigény: Közepes

Védett tartalom