Ár: | Kiszerelés - Növényvédőszer: | Kosárba |
4.990 Ft
|
1 db 2,5 ml ampulla (vizes szuszpenzió koncentrátum)
|
|
19.990 Ft
|
20 ml
|
Hasznos tudnivalók
Növényvédő szer neve: Coragen 20 SC rovarölő permetezőszer
Típusa: Kontakt, felszívódó és gyomorméreg hatású rovarölő permetezőszer.
Hatása: A klórantraniliprol hatóanyaggal kezelt petékből és tojásokból a lárva nem képes kikelni, azok pusztulását okozza. A már kikelt lárváknak pedig a táplálkozását akadályozza meg.
Milyen növényeknél alkalmazható? Kultúrnövények széles körében, a készítmény engedélyokiratában felsorolt kultúrákban.
Használatának előnye: Gyors hatású, hosszú hatástartamú rovarölőszer és már alacsony dózisban is hatékony. Más készítményekkel jól keverhető. A készítmény a moly kártevők (mint például kukoricamoly, almamoly, körtemoly, sodrómolyok, aknázómolyok, szőlőmoly), a gyapottok-bagolylepke és a burgonyabogár ellen is hatékony, azonban a hasznos élő szervezetekre kíméletes.
Mikor juttassuk ki? Körtében, birsben, naspolyában szexferomon csapdával végzett rajzásmegfigyelésre alapozva kell megkezdeni a kezelést.
Szőlőben a szőlőmolyok rajzáscsúcsát követő 4-6. napon kell védekezni, illetve az időben és szakszerűen elvégzett zöldmunkák elvégzését követően, ugyanis azok a kezelések hatékonyságát jelentősen javítják.
Kukoricában a gyapottok-bagolylepke (Helicoverpa armigera) és a kukoricamoly (Ostrinia nubilalis) ellen védekezhetünk a készítménnyel, előrejelzésre alapozva, mint például a fénycsapdás, szexferomon csapdás megfigyelés, valamint tojáscsomó vizsgálat.
Burgonyában állománypermetezést kell végezni a burgonyabogár (Leptinotarsa decemlineata) ellen, amelyet érdemes az első nemzedék lárvakelésének időszakára időzíteni. Légi kijuttatása nem engedélyezett.
Fontos tudni a készítmény megvásárlásáról és kijuttatásról: A készítményt csak minden 18. életévét betöltött személy vásárolhatja meg és használhatja fel saját célra. A készítményt gyermekektől, házi kedvencektől és minden más terméktől, élelmiszertől elkülönítetten, zárt helyen kell tárolni. A készítményt kijuttatni a felhasználójának a csomagoláson előírt munkaruhában, védőfelszerelésben (pl.: munkaruha, védőkesztyű, védősapka, sav elleni védőszemüveg) kell végeznie. A növényvédőszer kijuttatását követően, az előírásban meghatározott időn belül (m.v.i.) a kezelt területre ne menjünk és ne engedjük a gyermekeket, házi kedvenceket! Élelmezés-egészségügyi várakozási idő (é.v.i.) kultúránként eltér (0 - 30 nap), ezért az engedélyokiratban és a termék címkéjén szereplő előírásokat kell betartani.
A kezelések között minimum 14 napnak el kell telnie, és a kezelések kultúrától függően maximum egyszer vagy kétszer végezhetőek egy éven belül. A szerrezisztencia (ellenállóképesség) kialakulásának elkerülése érdekében, más hatásmechanizmusú szert kell alkalmazni az ismétlő kezeléseknél.
Kukorica kultúrában érdemes a készítményhez nedvesítő szert (adjuvánst) hozzáadni.
Vízi szervezetekre kifejezetten veszélyes. A vízi szervezetek védelme érdekében a felszíni vizektől kukorica és burgonya kultúráknál 5 m, almaültetvény esetében 20 m távolságban egy úgynevezett kezeletlen biztonsági övezetet kell tartani, mert a vízi élővilágra mérgező.
Méhveszélyesség: nem jelölésköteles.
Szavatosság: A csomagoláson jelzett időtartamig.
Engedély száma: 02.5/1126/5/2008
A fenti leírás csak tájékoztató jellegű, azok helyességéért felelősséget nem vállalunk, mindig a készítmény érvényes engedélyokiratában szereplő információkat kell irányadónak tekinteni.
A szakmai leírást Bodor-Zanker Angéla növényorvos állította össze.
Ennek a növényvédő szernek a Biztonságtechnikai adatlapja innen tölthető le (01).
Ennek a növényvédő szernek a Biztonságtechnikai adatlapja innen tölthető le (02).
alma, körte, birs, naspolya, szőlő, dió, kukorica, burgonya, paprika, paradicsom stb.
Almában feromoncsapdás rajzásmegfigyelésre alapozva kell a kezelést elvégezni a molykártevők (pl.: sodrómolyok, aknázómolyok) ellen. A védekezést a tömeges rajzás kezdetére kell időzíteni a tojásölő (ovicid) hatás érdekében. Almamoly (Cydia pomonella) ellen 14-21 naponként érdemes megismételni, más fajok jelenlétének és károsításának esetén 2 hetente lehet szükség a kezelés megismétlésére.
A növényvédőszer dózisa a kultúrától, a kezelendő felület és a terület nagyságától, valamint a fertőzöttség mértékétől, továbbá az alkalmazott géptípustól függően eltérhet, ezért permetezéskor javasolt a termék címkéjén feltüntetett előírásokat követni és betartani.
A készítményt a csomagoláson is feltüntetett növényvédő szerek felhasználására vonatkozó alapvető ismeretek és gyártói utasítások teljeskörű betartása mellett szükséges tárolni és felhasználni!
(Utolsó frissítés: 2024.09.01.)